fbpx

Doposażenie LED Full Adaptive BMW F04 Hybrid 7L + RSE DVD

Otrzymaliśmy zamówienie od klienta dotyczące  montażu lamp FULL LED Adaptive i rozbudowy systemu multimedialnego o tylne ekrany Rear Seat Entertaiment PRO w samochodzie BMW F02 Hybrid 7L  .Oczywiście przed kontaktem z naszą firmą właściciel pojazdu kontkował się z serwisem BMW ale otrzymał odpowiedz negatywną że nie ma takiej opcji. Dodatkowym wyzwaniem przy realizacji tego projektu był fakt że samochód był w wersji z napędem Hybrydowym co powoduje dotrzymanie specjalnych procedur pracy z systemami elektronicznymi pojazdu.

Ustaliliśmy z klientem następujacy zakres prac:

– 552   montaż lamp FULL LED Adaptive
– 6FH   doposażenie urządz. do rozrywki z tyłu Professional

Prace rozpoczęliśmy od przeprowadzenia diagnostyki pojazdu BMW OSS i następnie zaprogramowaliśmy cały samochód BMW OSS do najnowszej dostępnej wersji oprogramowania przeznaczonej dla tego samochodu.

Zdemontowaliśmy przednik zderzak pojazdu i wymontowaliśmy oryginalne lampy Xenon Dynamic.

Następnym etapem było wykonanie zmian w instalacji pojazdu aby była możliwość zainstalowania lamp FULL LED Adaptive w samochodzie który fabrycznie takiej opcji nie posiadał.  Wymieniliśmy moduły elektryczne samochodu odpowiedzialne za komunikację i światła. Dokonaliśmy przerobienia instalacji wymaganej do montażu nowych lamp. Wszystkie podłączenia są wykonane wg. standartów BMW i punkty zasilania są zlokaliwoane dokładnie w miejscach dedykowanych przez BMW AG dla samochodów z napedem Hybrydowym.

W momencie dokonywania takich modernizacji bardzo ważne jest zachowanie odpowiednich procedur systemowych aby nie uszkodzić modułu.

Po zakończeniu montażu wymaganych modułów przy tego typu doposażeniu rozpoczęliśmy prace systemowe w celu uruchomienia FULL Adaptive LED.

Kolejnym etapem naszych prac było doposażenie samochodu w oryginalny system tylnych ekranów RSE Rear Seat Entertaiment PRO. Wykonaliśmy okablowanie pojazdu w celu zamontowania i podłaczenia napędu DVD. Napęd ten steruje ekranami i montowany jest w tylnej części podłkietnika. Uzupełniliśmy również instalacje foteli w celu podłączenia ekranów i dokonaliśmy wymiany elementów tapicerskich koniecznych do montażu ekranów. Ze względu na wyposażenie indyvidual pojazdu dużo części zamówilśmy w BMW AG dokładnie pod kolor tapicerki i skóry. Po zamontowaniu wymaganej instalcji i modernizacji foteli uruchomiliśmy system i zaprogramowaliśmy do użytku w pojeździe. Prace zostąły wykonane zgodnie z zaleceniami BMW.

Po zakończeniu programowania dokonaliśmy aktualizacji mapy Europy na podstawie kodu FSC.

Ostatnim etapem było dokonanie diagnostyki pojazdu BMW OSS i zdjęcie blokady DVD w czasie jazdy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress