fbpx

Doposażenie BMW F11 2011 FULL Adaptive LED LCI 2014

Do naszej firmy trafił samochód BMW 2011 F11 535D. Klient był bardzo zadowolony z konfiguracji pojazdu jednak rozpoczął projekt przerobienia samochodu wizualnie na wersję M50D LCI. Właściciel samochodu zamontował układ wydechowy z modelu M50D , zdemontował przednie halogeny i uzupełnił kratki zderzaka na wersję M50D. Ostatnim etapem modernizacji  samochodu był montaż lamp FULL LED Adaptive LCI i lusterek LCI z kierunkowskazami .

Klient konsultował się w salonie BMW  czy istnieje możliwość doposażenia samochodu w lampy nowego typu jednakże BMW  nie proponuje tego typu doposażenia.

Ustaliliśmy z klientem następujacy zakres prac:

– 552    montaż lamp FULL LED Adaptive
– FEM  wymiane lusterek na wersję LCI z kierunkowskazami
– VIM   zdjęcie blokady DVD podczas jazdy
– 2TB   doposażenie w sportową skrzynę biegów

Prace rozpoczęliśmy od przeprowadzenia diagnostyki pojazdu BMW OSS i następnie zaprogramowaliśmy cały samochód BMW OSS do najnowszej dostępnej wersji oprogramowania przeznaczonej dla tego samochodu.

Zdemontowaliśmy przednik zderzak pojazdu i wymontowaliśmy oryginalne lampy Xenon Dynamic.

Następnym etapem było wykonanie zmian w instalacji pojazdu aby była możliwość zainstalowania lamp FULL LED Adaptive w samochodzie który fabrycznie takiej opcji nie posiadał.  Wymieniliśmy moduły elektryczne samochodu odpowiedzialne za komunikację i światła.

Dodatkowo zamontowaliśmy tylnie nowe lampy od wersji LCI .

Ze względu na wybraną opcję przez klienta zdemontowaliśmy lewarek biegów i po uzupełnieniu brakującej instalacji samochodu zamontowaliśmy sportowy lewarek zmiany biegów.

Kolejnym etapem był demontaż kierownicy i montaż kierownicy M-pakiet z łopatkami oczywiście po wcześniejszym uzupełnieniu instalacji układu kierowniczego.

Wymieniliśmy lusterka na wersję LCI z wbudowanymi kierunkowskzami i dokonaliśmy zmiany instalacji.

Po zakończeniu prac montażowych przypisalismy do samochodu opcję sprotwej skrzyni biegów.

W momencie dokonywania takich modernizacji bardzo ważne jest zachowanie odpowiednich procedur systemowych aby nie uszkodzić modułu.

Po zakończeniu montażu wymaganych modułów przy tego typu doposażeniu rozpoczęliśmy prace systemowe w celu uruchomienia FULL Adaptive LED i innych zamówionych opcji przez klienta .

Po zakończeniu programowania dokonaliśmy aktualizacji mapy Europy również na podstawie kodu FSC.

Ostatnim etapem było dokonanie diagnostyki pojazdu BMW OSS i zdjęcie blokady DVD w czasie jazdy.

Samochód wyglada po zakończeniu prac bardzo dobrze i prezentuje się jakby dopiero opuścił fabrykę.

Po wyjeździe z naszej firmy samochód trafił do www.myjnianova.pl w której został poddany detalingowi i nowe reflektory zabezpieczono powłoką ceramiczną.

IMG_0365.JPG

IMG_0364.JPG

IMG_0367.JPG

IMG_0367.JPG

IMG_0362.JPG

IMG_0361.JPG

IMG_0363.JPG

IMG_0357.JPG

IMG_0360.JPG

IMG_0359.JPG

IMG_0358.JPG

zdjęcie 1

zdjęcie 2

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress